Bize Ulaşın

Blog

Web sitemizde yer alan blog içeriklerini okuyarak sürücü adaylarına verilen tavsiyeleri okuyabilir, güvenli sürüş hakkında bilgi edinebilir ve daha fazla içeriği inceleyebilirsin.

EHLİYETSİZ ARABA KULLANMANIN CEZALARI
Doktor olmak için tıp fakültesini bitirmek gerekir. Avukat olmak içinse hukuk fakültesini başarıyla tamamlamak zorunludur.‘‘Ben tıp hakkında her şeyi biliyorum. Onun için ameliyata gireceğim’’ veya ‘‘Ben tüm anayasayı biliyorum. Kendime müvekkil bulacağım’’ diyen herkes bu amacına nasıl ki ulaşamıyorsa araba sürmeyi bilenlerde istediği gibi bu eylemi yapamaz.
Geçmiş Dönemlerdeki Sınav Sorularıyla Sınavlara Hazırlanabilir Miyim?
Malum olduğu üzere Türkiye’de ve dünya genelindeki birçok ülkede araç kullanabilmek için resmi kurumlar tarafından verilen bir belge niteliğindeki ehliyet alınması gerekiyor.
Yeni Sürücü Belgeleri
Ülkemizde kullanılan sürücü belgeleri çok uzun süredir aynı formatta düzenleniyordu. Sürekli olarak aynı şekilde düzenlenen ve kullanılan ehliyetlerin yetersiz kaldığı düşünülünce daha şık ve kullanışlı bir tasarıma geçilmesine karar verildi.Çıkarılan yasalar sonrasında yeni sürücü belgeleri kullanımımıza sunulmuş durumda. Tabi ki herkesin bir anda yeni ehliyetlerini alması mümkün olmuyor. Bu sebeple de ülkemizdeki tüm ehliyet sahiplerinin ehliyetlerini değiştirmesi için 2022 senesinin sonuna kadar süre tanınmış durumda.Hali hazırda ehliyete sahip olan kişiler gerekli başvuruları gerçekleştirdikten sonra yeni ehliyetlerine kavuşuyorlar. Sürücü kursu ile yeni ehliyetlerini alan kişilere ise direkt olarak yeni ehliyetler veriliyor. Bu şekilde kısa süre içerisinde tüm ehliyetler yeni formuna kavuşmuş olacak.
Kütahya Sürücü Kursları
Ulaşım araçları hayatımızın vazgeçilmez bir parçasıdır. Yakıt fiyatlarına gelen zamları, güncellemeleri, otoyol zamlarını ve trafik cezalarını bu nedenle durmadan takip ederiz. Çünkü otomobil, motosiklet yada ticari araçlar hayatımızı kolaylaştıran veya geçimimizi sağlayan araçlardır. Kimi insanlardan zevk için bir araba yada motosiklet sahibi olmak ister.Ama sadece araç satın almak yetmez. Tüm dünyada uygulandığı gibi ülkemizde de bir araç kullanmak için ilk yapılması gereken şey ehliyet sahibi olmaktır. Bilindiği üzere Türkiye’de ehliyet almak için bir dizi resmi süreç ve geçilmesi gereken sınavlar vardır.Bu resmi süreçleri başlatabilmek için ilk olarak Milli Eğitim Bakanlığı Trafik ve Sürücü Eğitimleri Daire Başkanlığı tarafından yetkilendirilmiş bir sürücü kursuna kaydolmak gerekiyor.
Geçmiş Dönemdeki Sınav Soruları İle Sınava Hazırlanabilir miyim?
Ehliyet alabilmek için herkes direksiyon sınavında başarıya ulaşmayı hedefler. Ancak ehliyet sınavı iki farklı aşamadan oluşmaktadır. İlk olarak adayların teorik sınava girmesi ve burada başarılı olması gerekir. Aksi halde direksiyon sınavına girilmesi ya da burada başarılı olunması herhangi bir anlam ifade etmez.Adaylar sürücü kursu kayıtlarını gerçekleştirdikten sonra 34 saatlik kursa katılmalıdır. Bu kurslarda sınavda çıkacak olan teorik bilgiler adaylara aktarılır ve bu şekilde sınavda başarılı olmaları sağlanmaktadır.Adaylara kaynak olması için bir kitap da verilir ve içerisinde konu anlatımları bulunur. Bunun yanında geçmiş dönemdeki sınav soruları da yer almaktadır. Genellikle adaylar yalnızca geçmiş dönemdeki sınav sorularına çalışarak başarılı olup olamayacaklarını sorgularlar.
EHLİYETİMİ KAYBETTİM NE YAPMALIYIM
Araç kullanmak için sürücülere verilen ve elde etmek için birçok aşamadan geçilen ehliyet aslında sadece bir belge niteliğindeki karttan ibarettir. Bu kart sizin araç kullanmanızın önünde bir engel olmadığını resmi kurumlarca teyit edilmiş kanıtıdır. Ama yetkili kişiler tarafından istenildiğinde beyan edilmemesi durumunda ise cezai işlem uygulanmaktadır.
EHLİYET ALMA SÜRECİ NASIL İŞLİYOR ?
Araba yada motosiklet kullanabilmek için ülkemizde bilindiği üzere bir belge düzenliyor. Bu belge Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sürücü adayının belli şartları sağlaması ve aşamalardan geçmesinin ardından nüfus müdürlükleri tarafından veriliyor.
DİREKSİYON SINAVINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER
18 yaşını doldurup 19’dan gün alan kişiler ehliyet alma hakkını elde ederler. Bu hakkın kullanılabilmesi için sürücü kursu olarak hizmet veren kuruluşlara başvuruların yapılması gerekmektedir. Kurslara kayıt olduğunuzda sizlere 34 saatlik teorik eğitim verilir. Bu eğitim sizi teorik sınava hazırlayacaktır.
B SINIFI OTOMATİK VİTES
Otomobillerin şanzımanları farklı özelliklere sahip olsa da otomatik ve manuel olmak üzere iki ana grupta incelenmektedir.
2021 Kütahya Ehliyet Fiyatları
Ehliyet sahibi olmak için ilk adımı atmanın çok kolay olduğu ama aşamaların geçmişe göre biraz daha zor olduğu bir dönemde yaşıyoruz. Özellikle trafikte Avrupa standartlarına uygun şartlar sağlayabilmek için ehliyet alım sürecindeki birçok uygulama dönem dönem revize edilmektedir.
Kütahya Sürücü Kursları
Ulaşım araçları hayatımızın vazgeçilmez bir parçasıdır. Yakıt fiyatlarına gelen zamları, güncellemeleri, otoyol zamlarını ve trafik cezalarını bu nedenle durmadan takip ederiz. Çünkü otomobil, motosiklet yada ticari araçlar hayatımızı kolaylaştıran veya geçimimizi sağlayan araçlardır. Kimi insanlardan zevk için bir araba yada motosiklet sahibi olmak ister.
Kütahya B Sınıfı Ehliyet
Türkiye’de ve birçok ülkede otomobil tipi araç kullanabilmek için ayrı motosiklet kullanabilmek için ayrı ağır vasıta kullanabilmek için ayrı sınıflarda ehliyetin bulunması gerekir. Ülkemizde en yaygın olarak otomobil kullanıldığı için genel olarak 18 yaşını dolduran vatandaşlar hemen bir B sınıfı ehliyet alabilmek için eğitimi ve başarı oranı yüksek bir sürücü kursu ararlar.
2020 İzmir Ehliyet Fiyatları
Türkiye’nin en gözde şehirlerinden birisi olan İzmir’de ehliyet sahibi olmak isteyenlerin başvurabileceği çok sayıda adres bulunuyor. Bunlar arasında güvenilir ve kalitesi ile ön plana çıkan bir sürücü kursu tercih etmekte çok önemlidir.
Ehliyet Almak İçin Girilmesi Gereken Sınavlar
Araba yada motosiklet kullanabilmek için ehliyet sahibi olmak isteyen ve 18 yaşını dolduran her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı belli şartları sağlaması kaydıyla ehliyete kavuşabilir. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yetkili herhangi bir sürücü kursuna kayıt yaptıran adayları daha sonrasında ise hızlı bir maraton bekliyor.
İzmir B Sınıfı Ehliyet
Ülkemizde araba kullanmak için malum olduğu üzere ilgili devlet kurumları tarafından verilen bir belge niteliğindeki ehliyet gerekmektedir. Ehliyeti bulunmayan bir kişi araç kullanamaz.
İzmir Ehliyet Kursu
Dumlupınar Sürücü Kursu Türkiye’nin İzmir ve Kütahya şehirlerindeki şubeleriyle vatandaşları ehliyet sahibi yapmayı sürdürüyor. Kendisini geliştirerek her geçen gün daha fazla aday kaydı yapan sürücü kursu ehliyet kazandırma konusunda sektörün önde gelen firmalarından birisidir.
Sürücü Kursu Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?
Sürücü Kursu Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?Ehliyet almak için sürücü kursu kaydı yaptıracak olan kişilerin önünde çok sayıda seçenek yer alır. Her şehrimizde onlarca farklı kurs bulunurken bunlar arasından en doğru seçimi yapmak son derece önemlidir. Doğru seçimi yapmak için dikkat etmeniz gereken 9 farklı etmen söz konusu.
KÜTAHYA DUMLUPINAR SÜRÜCÜ KURSU
KÜTAHYA DUMLUPINAR SÜRÜCÜ KURSU
İYİ BİR SÜRÜCÜ NASIL OLUNUR ?
İYİ BİR SÜRÜCÜ NASIL OLUNUR ?
GÜVENLİ SÜRÜŞ NEDİR ?
GÜVENLİ SÜRÜŞ NEDİR ?
SÜRÜCÜ ADAYLARINA TAVSİYELER
SÜRÜCÜ ADAYLARINA TAVSİYELER