Bize Ulaşın
  • Ana Sayfa
  • Sürücü Kursu Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Sürücü Kursu Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Sürücü Kursu Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ehliyet almak için sürücü kursu kaydı yaptıracak olan kişilerin önünde çok sayıda seçenek yer alır. Her şehrimizde onlarca farklı kurs bulunurken bunlar arasından en doğru seçimi yapmak son derece önemlidir. Doğru seçimi yapmak için dikkat etmeniz gereken 9 farklı etmen söz konusu.

Kursun Başarı Oranı

Kurslara katılan kişilerin tamamı ehliyet almak amacıyla bu kurslara katılıyor. Bu sebeple de kursun başarı oranı son derece önemli. Kursun yakaladığı başarı oranı bünyesinde çalıştırdığı eğitmenlerin kalitesi konusunda sizlere bilgi sunabilir.

Direksiyon Eğitimi Kaç Saat?

Ehliyet sınavlarının en önemli aşaması hiç kuşkusuz direksiyon sınavları. Birçok insan testleri başarılı bir şekilde geçmesine rağmen direksiyon sınavlarında takılıyor. Bu sebeple de kursların direksiyon eğitiminin süresi çok önemli. Ne kadar fazla eğitim süresi olursa iyi bir şekilde öğrenme şansınız da o kadar artacak.

Eğitim Görülen Araçlar ve Eğitim Şekli

Eğitim göreceğiniz araçların kalitesini incelemeniz gerekiyor. Ayrıca eğitim göreceğini araçla mı sınava gireceğinizi de bilmelisiniz. Eğitimlerin bireysel mi olacağı ya da grup olarak mı verileceği de önemli bir ayrıntı.

Direksiyon Eğitimlerinin Planlanması

Boş vaktinizde İzmir ehliyet kursu başvurusu yaptığınız dönemlerde okula gidiyor ya da herhangi bir işte çalışıyor olabilirsiniz. Bu sebeple de direksiyon derslerinin hangi saatlerde gerçekleştiğini ve bu saatlerin nasıl belirlendiğini öğrenmeniz gerekli.

Teorik Sınavdan Kalınırsa Ödenmesi Gereken Ücret Nedir?

Bildiğiniz üzere sınavların ilk aşaması teorik sınav. Test usulü gerçekleşen sınavı geçmeniz gerekiyor. Bu sınavı geçemezseniz tekrar bir ücret ödemeniz gerekli mi ya da kaç hakkınız var gibi soruların yanıtlarını almanız şart.

Direksiyon Sınavından Kalınırsa Ödenmesi Gereken Ücret Nedir?

Kaydolduğunuz Kütahya ehliyet kursu size iyi bir eğitim vermiş olsa da direksiyon sınavından kalabilirsiniz. Bu durumda ne kadarlık bir ücret ödemek zorunda olduğunuzu da öğrenmeniz gerekli. Sürücü adaylarına verilen şanslar kurstan kursa değişiklik gösterebiliyor.

Direksiyon Sınavından 4 Hak Sonunda Kalınırsa Ödenmesi Gereken Ücret Nedir?

Kurslardan bağımsız olarak sistem direksiyon sınavına 4 defa girme hakkı vermektedir. Eğer kişiler bu hakları iyi bir şekilde kullanamaz ve sınavdan kalırsa tüm süreç baştan başlar. Bu durumda ödemeniz gereken ücreti ne olacağını öğrenmelisiniz.

Dosya Ücreti Var mı?

Sınava giriş ve sürücü kursu kayıt işlemleri için birçok farklı dosya hazırlanmaktadır. Bu dosyaların hazırlanması aşamasında bazı masraflar söz konusu olur. Bu masrafların kurs ücretine dahil olup olmadığını öğrenmeniz gerekiyor. Aksi halde eğitim döneminizde ekstra ücretler ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Simülatör Kullanılıyor mu?

Otomobillerle direksiyon kursları bir yandan maliyetli bir yandan da hazırlanması zor olan kurslardır. Ancak simülatör varsa öğrenciler rahatlıkla bu simülatör ile kendini geliştirebilirler. Bu sebeple sürücü kursu başvuru yapılırken bunu da sormanız gerekiyor.