Bize Ulaşın

E-SINAV NEDİR ?

E-Sınav Nedir?

Elektronik ehliyet sınavı olan e-sınav hakkında merak edilen her şeyi sizlere aktaracağız. Sürücü adaylarının merakla beklediği e sınav konusu hakkında detaylar açıklanmaya başladı. Sürücü kursu adaylarına büyük avantajlar sağlayacak. Zamandan tasarruf etmenizi sağlayacak bu sistem sayesinde daha başarılı olabileceksiniz.


Elektronik Ehliyet Sınavı Ne Zaman Yapılır?

Elektronik ehliyet sınavına girmek için öncelikle randevu almanız gerekmektedir. İlk girmiş olduğunuz sınavda başarısız olabilirsiniz. Başarısız olduğunuz takdirde yeni sınav başvurusunu 15 gün içerisinde yapmanız gerekecektir. Eğer son katıldığınız sınavın takibinde 45 gün içerisinde sınava katılmazsanız 1 hakkınız yanmış oluyor. Bu durumdan olumsuz etkilenmemek adına son girdiğiniz sınav tarihini ele alarak en yakın zamanda yeni başvurunuzu gerçekleştirmeniz gerekiyor.

E-Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanır?

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte işlemlerde hızlanmaktadır. Günümüzde elektronik ehliyet sınavına giren adayların sınavları sınavdan hemen sonra açıklanmaktadır. Başarısız olan sürücü adayları en yakın tarihi göz önünde bulundurarak tekrar başvuru yapabiliyorlar.


E-Sınav Nasıl Yapılıyor?

E-sınav yazılı evrakların yer almadığı bilgisayar aracılığıyla tamamen elektronik ortamda gerçekleştiren sınav türüdür. Özel yazılım ile hazırlanmış e-sınav uygulaması ekranda soruların çıkması ve ileri geri tuşlarıyla soruları değiştirme şansınız bulunan sistemdir. Çok seçmeli soruları işaretleyerek sınavı tamamlıyorsunuz. Sınav sonuçları bu şekilde hızlı sonuçlanmaktadır. Adaylar için oldukça kolaylık sağlıyor.


E-Sınav Maliyeti Nedir?

Sınav maliyetleri sabit olarak belirlenmektedir. Şu an için sınav ücretlerinde bir değişiklik yaşanmadığı sürece 90 TL olarak belirlenmiştir. Sizler için hizmet veren Ziraat, Halk ve Vakıf bank bankalarından sınav ücretini ödeyebilirsiniz.


E-Sınav Başvuru Yapabilmek İçin Başlıca Koşullar Nelerdir?

Elektronik sınavdan yararlanmak istiyorsanız yazıldığınız kursta aldığınız eğitimler sınava hak kazanmanız için yararlı olacaktır. Kursunuzun verdiği eğitimler sonucunda sınavda başarılı olma şansınız artacaktır. Sınav yönetmeliklerine göre işlenen dersler sizlerin sınavı geçmeniz için yeterli düzeydedir.

Elektronik Sınava Kaç Kez Girebilirim?

Elektronik sınava başarısız olduğunuz takdirde 4 kez girme hakkınız bulunmaktadır.

E-Sınav Randevu Tarihimi Değiştirmek İstiyorum
Eğer sınava başvurduysanız ve sınav başvurunuz onaylandıysa sınav gününden 3 gün önce randevu tarihini değiştirme hakkınız bulunmaktadır. 3 günden daha kısa bir süre kaldıysa böyle bir durum mümkün olmayacaktır.


E-Sınav Müfredatında Hangi Konular Yer Almaktadır?
Elektronik ehliyet sınavında genel olarak 12 adet ilk yardım, 23 adet trafik, 9 adet motor ve 6 adet trafik kurallarına yönelik sorular sorulmaktadır. 50 sorudan oluşan bu sınav için 45 dakika süre verilmektedir. Kursumuzun dersleri sınava yönelik müfredattan oluşmaktadır.

Elektronik Sınavdan Başarılı Olduktan Sonra Direksiyon Sınavına Ne Zaman Girerim ?

Bu dersler öğrencilerin durumları da göz önünde bulundurularak hazırlanmaktadır. Sizlere ne zaman sınava girmek istediğiniz sorular. En erken 2 hafta sonra veya daha geç süreler direksiyon derslerine başlanır. Bu durum değişiklik gösterebilmektedir.

 

Telefon WhatsApp Harita E-posta