Bize Ulaşın

İzmir B Sınıfı Ehliyet

İzmir B Sınıfı Ehliyet

Ülkemizde araba kullanmak için malum olduğu üzere ilgili devlet kurumları tarafından verilen bir belge niteliğindeki ehliyet gerekmektedir. Ehliyeti bulunmayan bir kişi araç kullanamaz. Yada direksiyonuna geçtiği aracı sürebilmek için ehliyetinin sınıfının yeterli olması gerekir.
B sınıfı ehliyet otomobil sınıfına giren tüm araçları kullanabilmek için geçerli belgedir. Bu belgeye sahip olabilmek içinse öncelikle bir sürücü kursu ile anlaşma yapılarak kayıt olunmalıdır.
Özellikle İzmir’de yaşayanlar için bu konuda çok uzun arayışlara girmeye gerek yoktur. Şehirlerinde paraya değil insana kıymet veren ve kapıdan giren her adayı ehliyet sahibi yapmak için yoğun çaba sarf eden Dumlupınar Sürücü Kursu bulunmaktadır. Bu sürücü kursunun aynı zamanda Kütahya’da da şubesi vardır.

Dumlupınar Sürücü Kursu İle B Sınıfı Ehliyet

Kursun hizmet verdiği üç ehliyet sınıfından birisi olan B sınıfı ehliyete sahip olabilmek için ilk olarak kursa kayıt olunması gerekiyor. Bunun için kursun şubeleri ziyaret edilebilir. Kursun internet sitesi üzerinden de başvuru yapabilmek mümkündür.
Bu tamamen kişisel tercihe bırakılmış bir durumdur.
Kursa gerek kayıt sürecinde gerekse daha sonraki süreçte sormak istediği herhangi bir şey olanların nasıl iletişime geçeceği ile ilgili gerekli bilgilerde sitedeki iletişim bölümünde bulunmaktadır.
B sınıfı ehliyet almak istediğini beyan edenler kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra gerekli materyalleri teslim alır.

B Sınıfı Ehliyet İçin İşleyen Süreç

İzmir ehliyet kursu arayışında Dumlupınar Sürücü Kursu tercihini yapanlar kaliteyi ilk olarak yazılı sınav için verilen yüz yüze eğitimlerde fark edecekler.
Bu eğitimlerin ardından Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yazılı sınavı yapılacak. Yazılı sınavından en az 70 puan almak gerekiyor. Eğer 70 puanın altında alınırsa sınav yenilenir.
Yazılı sınavı başarıyla geçen adaylar için sıra direksiyona geliyor. Modelli ve konforlu araçlarda direksiyon eğitimi de sağlayan sürücü kursu uzman kadroları ile araba kullanmanın püf noktalarını ve sınavı başarıyla geçebilmenin yollarını adaylara öğretmektedir.
Tüm bu sürecin sonunda ehliyet almaya hak kazanırsanız artık sürücü kursunda gerekli ehliyet dosyasını alıp nüfus müdürlüklerine başvurmalıdır. Bunun için gerekli ücret ve diğer gerekli evraklar gibi konuda Dumlupınar Sürücü Kursu tarafından bilgilendirme yapılıyor.

Dumlupınar Sürücü Kurus Hakkımızda Bölümünü İncelemelisiniz

Eğer sürücü kursu hakkında bilgi edinmek istiyorsanız mutlaka Dumlupınar Sürücü Kursu internet sitesinde hakkımızda bölümünü incelemelisiniz. Burada firma hakkında çok kapsamlı ve ayrıntılı bilgiler bulunuyor. Bu bilgiler hakkımızda, hizmetlerimiz, neden bizi tercih etmelisiniz, misyonumuz ve vizyonumuz gibi çeşitli kategorilerden oluşuyor. Bu kısmı incelemenin sonunda mutlaka eliniz telefona gidecek ve sürücü kursundan daha kapsamlı bilgi alabilmek için arama yapacaksınız. Eğer kursun şartlarını görmek isterseniz bu durumda da mutlaka İzmir’de veya Kütahya’da bulunan şubelerini ziyaret etmelisiniz. Bu ziyaretinizin sonucunda artık sizde bir B sınıfı ehliyeti adayı olacaksınız.