Bize Ulaşın

A1 SINIFI EHLİYET

A1 Sınıfı Ehliyet

Motor ehliyeti hayali kuranlar A sınıfı bir ehliyet almak için 16 yaşını beklemektedir. 16 yaşından sonra kademeli olarak motor ehliyeti alabilen bu grubun alabileceği en düşük motosiklet seviyesi A1 olmaktadır. A1 sınıfı ehliyet otomobile göre daha kolay bir şekilde alınması ile de bilinmektedir. Özellikle motor tutkunlarının tercih ettiği A1 sınıfı ehliyet için bilinmesi gereken birçok detay bulunuyor. Kütahya ve İzmir ilinde bulunan sürücü kursumuz ile A1 sınıfı ehliyetinizi kaliteli bir eğitim ile alın.


A1 Sınıfı Ehliyet Nedir? Hangi Araçlar Kullanılır?

Bazı sürücüler ehliyet almak isterken hangi sınıfın hangi araca ait olduğunu bilmek isteyebilir. Özellikle yaşı küçük olan veya ilk defa ehliyet almak isteyen kişilerin merak saldığı ehliyet sınıflarından birisi de A1 sınıfı olmaktadır. A1 sınıfı ehliyet ile birlikte sürücüler yalnızca belli şartlara göre motosiklet kullanabilir. Motosiklet 125 CC seviyesine kadar olmalıdır.
A1 sınıfı ehliyet almak için sürücü adaylarının 18 yaşını beklemesi gerekmiyor. A1 sınıfı ehliyet için 16 yaşına ulaşan sürücü adayları bu ehliyet sınıfı için başvuru yapabilir. A1 sınıfı ehliyete sahip olan sürücüler M sınıfı araçları da kullanabilir. M sınıfı araçlar da motorlu bisiklet, diğer adıyla moped yer almaktadır.

A1 Sınıfı Ehliyet için Hangi Belgeler Gerekiyor?

A1 sınıfı ehliyet almak isteyen sürücü adayları için kimlik fotokopisi, sağlık raporu, fotoğraf, adli sicil kaydı, öğrenim durumu ile ilgili bir belge, 18 yaşını doldurmamış bireylerin velisinden muvafakatname ve sözleşme gibi birçok belge gerekmektedir. Sürücü kursuna giderken sizden gerekli belgeler istenecektir. Bu belgeler ile başvurarak ödemeyi yaptıktan sonra sürücü adayı olabilirsiniz.

A1 Sınıfı Ehliyet Alma Süreci Nasıl Devam Eder?
A1 sınıfı ehliyete sahip olmak isteyen sürücü adaylarına öncelikle teorik ders, sonrasında uygulamalı eğitim verilir. Teorik sınavı başarıyla geçen sürücü adayları uygulamalı sınavda da başarılı olurlar ise artık ehliyet almak için hazır olmaktadır.

Diğer A Sınıfı Ehliyetler Hakkında Bilgi
A1 sınıfı ehliyet alan sürücü adayları devamında A2 veya A sınıfı ehliyet de almak isteyebilir. A1 sınıfı ehliyet 125 CC seviyesine kadar motosikletleri kapsarken A2 sınıfı ehliyet 35 KW seviyesine kadar olan motosikletler için geçerlidir. En fazla 3 tekerlekli motosikletlerin tercih edilebileceği bu sınıfa başvurmak isteyen sürücü adayları en az 18 yaşında olmalıdır. A sınıfı bir ehliyet ise 35 KW ve üzeri motosikletleri kapsarken en az 20 yaş zorunluluğu bulunuyor. Bunun yanı sıra 24 yaşında olan veya 2 yıllık A2 deneyimi olan sürücüler de bu ehliyet sınıfına başvurabilir. Firmamız ile kaliteli bir ehliyet alma deneyimi yaşamak için hemen Dumlupınar Sürücü Kursu merkezimize başvurun, tecrübeli hocalar ile en iyi eğitimi alın.

Telefon WhatsApp Harita E-posta